Lovato Smart

Lovato Smart, to nowość w świecie LPG, wielopunktowy system wtrysku sekwencyjnego. Obecnie, dzięki wprowadzeniu zmian, system ten ma nową linię pod względem konstrukcji, funkcjonalność, wydajności i oszczędności.

Nowy sterownik został zoptymalizowany w celu łatwiejszej instalacji. Ma dwuczęściową obudowę (górna część z tworzywa sztucznego, dolna metalowa) tworzące razem szczelną całość. Do pracy systemu sterownik wykorzystuje tylko sygnał pracujących wtryskiwaczy benzynowych i prędkości obrotowej. Sterownik jest również przystosowany do odczytu sondy lambda.

Oprogramowanie systemu Lovato Smart jest bardzo czytelne, łatwe w obsłudze i pozwala na bezproblemową konfigurację systemu. Dostępne są różne funkcje, m.in. umożliwiające zasilanie silnika w pewnych zakresach pracy tylko z wykorzystaniem benzyny (np. bieg jałowy) lub z jej niewielkim dotryskiem (w zakresie wysokich prędkości obrotowych). Specjalny algorytm pozwala również na zasilanie pracujących według innej strategii silników samochodów Mazda. Bardzo dobrze działa również funkcja autokalibracji. Nastawy uzyskane w tym trybie nie odbiegają znacząco od uzyskiwanych przy kalibracji wykonywanej na hamowni. Instalacja nie jest w stanie zakłócić pracy silnika, czy doprowadzić do uszkodzenia jakiegoś elementu.

Opis systemu Smart

1. Wlew paliwa.
2. Zbiornik
3. Wielozawór
4. Reduktor wraz z wbudowanym filtrem
5. Filtr fazy lotnej
6. Listwa wtryskowa gazu z czujnikiem ciśnienia i temperatury gazu
7. Przełącznik
8. Komputer

Reduktor LOVATO

1. Regulacja ciśnienia gazu
2. Elektrozawór gazu
3. Wejście/wyjście podgrzewania reduktora
4. Wyjście gazu w fazie lotnej
5. Wkład filtrujący
6. Zawór bezpieczeństwa
7. Króciec podciśnienia

 

 

Listwa wtryskowa gazu

Nową listwę wtryskową wykonanoz tworzywa sztucznego. W ten sposób ograniczono jej nagrzewanie, eliminując wpływ temperatury na parametry pracy listwy wtryskowej.

Jej trwałość jest oceniana przez producenta na 70 tys. km.Wtryskiwacze są kompletowane w blokach po dwa, co ułatwia montaż, a dostępne w zestawie złączki umożliwiają ich połączenie.

W listwie znajduje się czujnik ciśnienia i temperatury gazu, który jest całkowicie wykonany z tworzywa, dzięki czemu pomiar temperatury jest bardziej precyzyjny.

 

 

Centralka – przełącznik gazu

Posiada następujące funkcje:
- wybór zasilania gaz/benzyna
- wskazanie rodzaju paliwa
- wskazanie poziomu gazu
- sygnał akustyczny informujący o braku gazu oraz nieprawidłowościach

ajax
ajax