System wtrysku gazu SEQUENT 56

System wtrysku gazu SEQUENT 56 jest systemem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej powstałym na bazie znanego systemu FLY SEQUENT. SEQUENT 56 przeznaczony jest do samochodów z wielopunktowym sekwencyjnym lub pół sekwencyjnym wtryskiem benzyny i ma zastosowanie w szerokiej gamie pojazdów wyposażonych w silniki z zapłonem iskrowym wolnossącym lub z turbo doładowaniem z 5, 6 i 8 cylindrami o pojemności do 5000cm3.

Po przez zastosowanie modyfikacji polegających na wbudowaniu emulatorów oraz czujników w podstawowe komponenty systemu stanowiące integralną część centrali SEQUENT 56, reduktora GENIUS SEQUENT 56 oraz listwy RAIL sprawiono, że system ten jest zarówno prostszy w montażu jak też i programowaniu. W listwie RAIL znajduje się czujnik ciśnienia i temperatury gazu co pozwala na mierzenie powyższych wartości z większymi dokładnościami – natychmiastową interwencję i skorygowanie ilości spalanego gazu.

W systemie tym zostały zastosowane wtryskiwacze BRC których zadaniem jest wtłaczanie gazu bezpośrednio do kolektora dolotowego silnika samochodu. Każdy wtryskiwacz może obsłużyć moc do 30kW (40,8 kM) co przy możliwości sterowania ośmioma wtryskiwaczami daje moc do 240kW (326 kM). W systemie tym zostaje wyeliminowane ryzyko występowania płomienia zwrotnego z kolektorze tzw. „Strzałów”, ponieważ wtrysk gazu następuje w pobliżu zaworów ssących w momencie ich otwarcia.

ajax
ajax